Dziś jest wtorek, 22.01.2019, imieniny Anastazego, Wincentego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Kiedy ruszy wypłata odszkodowań za grunty zajęte przez gazociąg wysokiego ciśnienia?

Kiedy ruszy wypłata odszkodowań za grunty zajęte przez gazociąg wysokiego ciśnienia?

Kiedy ruszy wypłata odszkodowań za grunty zajęte przez gazociąg wysokiego ciśnienia?

Wójt Gminy Malanów w trosce o interesy mieszkańców gminy podjął kroki mające na celu otrzymanie informacji, dotyczącej wypłat odszkodowań za grunty prywatne zajęte w celu realizacji inwestycji pn. „Budowa gazociągu wysokiego ciśnienia DN 700 MOP 8,4 MPa relacji Gustorzyn – Odolanów”.

Spółka GAZ-SYSTEM S.A będąca inwestorem, poinformowała Wójta Gminy Malanów, iż obecnie trwają postępowania administracyjne w sprawie wydana decyzji o wysokości odszkodowania, a każdy Właściciel/Użytkownik wieczysty nieruchomości w momencie wszczęcia postępowania administracyjnego, mającego na celu ustalenie wysokości odszkodowania zostanie poinformowany o tym fakcie pisemnie.

Wojewoda Wielkopolski w drodze decyzji administracyjnej - na podstawie operatów szacunkowych – określi wysokość odszkodowania za ograniczenie sposobu korzystania z nieruchomości w związku z ustanowieniem strefy kontrolowanej gazociągu, zajęciem nieruchomości na okres budowy oraz za szkody rolnicze i inne powstałe w trakcie budowy gazociągu.

Decyzja o odszkodowaniach zostanie wydana przez Wojewodę Wielkopolskiego w terminie około miesiąca od daty wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o wysokości odszkodowania pod warunkiem, że nie występują formalne przeszkody utrudniające wydanie decyzji.

Wyplata odszkodowania poszczególnym Właścicielom/Użytkownikom wieczystym nastąpi w terminie 14 dni od dnia, w którym decyzja Wojewody Wielkopolskiego o ustaleniu odszkodowania stanie się ostateczna.

Harmonogram przewiduje wypłatę odszkodowań dla właścicieli nieruchomości w terminie do końca października 2015 r.

W przypadku pytań ze strony Właścicieli/Użytkowników wieczystych nieruchomości dotyczących procedury odszkodowawczej należy kontaktować się bezpośrednio pod podane poniżej adresy:

 

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

Wydział Skarbu Państwa i Nieruchomości

Pan Przemysław Huda, Kierownik Oddziału Odszkodowań i Wywłaszczeń tel. 61 854 18 83, e-mail: huda@poznan.uw.gov.pl

 

GAZ-SYSTEM S.A. Oddział w Poznaniu

Pan Gerard Jankowski    tel. 61 854 44 89, e – mail : gerard.jankowski@gaz-system.pl

Pani Marta Leszczyńska tel. 61 854 44 91, e-mail: marta.leszczynska@gaz-system.pl

MD


Pozostałe aktualności